Problemy z oprogramowaniem

Serwis komputerowy » Problemy z oprogramowaniem

Problemy biznesowe związane z technologią informacyjną.

1. Utrata danych.

W dzisiejszym środowisku biznesowym staje się coraz bardziej istotne gromadzenie informacji niezbędnych do prowadzenia firmy na komputerach. Skład tej informacji obejmuje takie składniki jak:

  • Klientów do bazy danych
  • Baza danych rachunkowości
  • Złożyć dokumentację archiwum
  • Informacje o hasłach do usługi

Liczba odniesień do informacji i jej wykorzystania w pracach organizacji jest bardzo duża,a utrata ich może paraliżować działanie firmy na długi czas. Dlatego też menedżer musi chronić firmę przed utratą informacji (danych). Aby zobaczyć ile trwa odzyskiwanie danych, możecie Państwo wpisać w wyszukiwarce hasło "utrata bazy danych" i poszukać na forach.


2. Strata czasu.
Czas jest głównym zasobem każdej osoby. Ale dla nas ma on ogromne znaczenie. Firma posiada efektywne i nieefektywne czasu kilku składników. Skutecznym elementem tej ilości pracowników czasowych, którzy pracują na podstawowych zadaniach biznesowych i projektów. Nieskuteczny składnik - pracownicy spędzili czas w celach osobistych i przestojów z powodu awarii sprzętu, oprogramowania, dostęp do internetu. Należy określić procent skutecznego i nieefektywnego wykorzystania czasu do ustalenia niezbędnej analizy. Usterka komputera lub oprogramowania na tym samym komputerze - to strata połowy pracy pracownika. Pracownik bowiem rozpoczyna rozwiązywać problem samodzielnie w ciągu godziny. Jeśli to nie zadziała, rozpoczyna następnie poszukiwania kogoś, kto jest w stanie rozwiązać jego problem - to kolejna stracona godzina. Natychmiastowe rozwiązanie problemu - co najmniej godzinę. Teraz można obliczyć ile może stracić firma na nie zaaregowaniuw porę na awarie. 


3. Nieefektywna praca pracowników.
Wielu pracowników spędza dużo czasu na portalach społecznościowych, co odrywa ich od pracy. Mówiąc wprost - sieci społeczne, jeżeli nie są one wykorzystywane do celów działalności gospodarczej, pompują pieniądze z firmy i robią to bardzo skutecznie. Przykładowe obliczenia: 10 pracowników w firmie, każdy użytkownik w ciągu dnia spędza co najmniej 1 godzinę na komunikacji, w sumie to nawet 10 godzin dziennie. Wielu menedżerów nie podejmuje decyzji o zamknięciu dostępu do sieci społecznych. 


4. Nielicencjonowane oprogramowania.
Problemem jest to, że korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest sprzeczne z polskim prawem i jest zagrożone karą odpowiedzialności cywilnej i karnej. Nie wszyscy menedżerowie mogą określić, jakie oprogramowanie jest używane zgodnie z prawem, a co nie jest w jego towarzystwie. Korzystanie z nielegalnego oprogramowania - to kradzież własności intelektualnej. 


5. Dodatkowe koszty.
Ze względu na brak wiedzy lub czasu niektórych firm, nie zawsze mogą one zmniejszyć koszty związane z technologią informacyjną. Można to zrobić poprzez zmianę dostawcy internetu. Często managerowie odpowiedzialni za zakup sprzętu komputerowego nie zwracają uwagi na dodatkowe koszty, na przykład zainstalowanie dodatkowego oprogramowania.

6. Wolno reaguje na zmiany.
Ostatnie zmiany na rynku coraz bardziej związane są z zastosowaniem technologii informacyjnej. Struktura informacji w firmie powininna być ruchoma, przenośna, cabrio w różnych formatach, dostępne z różnych lokalizacji geograficznych. To pozwala szybko tworzyć oddziały, przenieść się z miejsca na miejsce, do pracy zdalnej. Można zatrudnić pracowników zdalnych, którzy mogą bardzo dobrze rozwiązać pewne problemy techniczne są zazwyczaj tańsze niż próby naprawy pracowników w firmie. Wszystko to może zapewnić właściwa firma zajmująca się obsługą IT. 


7. Niskie bezpieczeństwo informacji.
Wyciek informacji w firmie może mieć różne kanały. Należy strzec informacji wewnątrz firmy. Nalaży więc skonfigurować dostep do folderów, usług i stron internetowych. 


I w końcu, dobra wiadomość na koniec.
Możemy rozwiązać wszystkie te problemy w ramach Usługi dla użytkownika Usługi IT firmę.
W jaki sposób możemy to zrobić? 

  • Opracowania, koordynacji i realizacji planu tworzenia kopii zapasowej informacji, natychmiast po podpisaniu umowy
  • Zmniejszenia liczby awarii i przestojów sprzętu i oprogramowania, już w ciągu jednego miesiąca od daty doręczenia.
  • Koordynacji i realizacji dostępu użytkowników technologii do Internetu.
  • Wypracowanie wniosków dotyczących wykorzystania wolnego oprogramowania lub zakup nowych
  • Dokonanie analizy kosztów IT i sposoby ich zmniejszenia
  • Koordynowanie i podjęcie kroków, aby skonfigurować ograniczenia dostępu do informacji korporacyjnych.

Gwarantujemy jakość obsługi klienta i oferujemy bezpłatne badania problemów biznesowych związanych z technologią informatyczną w Państwa firmie. 

Serwis komputerowy Poznań, Pogotowie komputerowe, Usługi informatyczne